Prefabrik Fabrika Binası İnşaatı

Fabrika İnşaatı

Fabrika inşaatı’nda AE YAPI’nın avantajları…

Fabrika inşaatı için üretilen beton prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir fabrika inşaatı yapılmasını sağlar. Beton prefabrikasyonun en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak bir geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın devam ettiğini, Beton Prefabrik elemanların pozitif getirilerini bilen veya ilk kez deneyen birçok yatırımcı beton prefabrik ürünleri daha fazla kullanmanın yollarını arıyor. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarının yanısıra konut inşaatlarında Beton Prefabrik elemanların kullanılmasının son yıllarda hızla artması beton prefabrik sektörününü geleceğe dönük umutlandırmaktadır.

Türkiye bir avrupa ülkesi gibi Beton prefabrikasyondan özellikle konut inşaatlarında gerektiği kadar faydalanamasada fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi inşaatlarında yeteri kadar faydalanmakatadır. Büyük açıklıkların ekonomik olarak geçilebilmesi ve tesislerin çok kısa bir sürede tamamlanarak faaliyete geçmesinden dolayı özellikle fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarında beton prefabrik kullanımı Türkiyede % 80’lere varmaktadır. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında beton prefabrik elemanlarının kullanılmasının nedeni olan hız ve ekonomiklik çok önemli unsurlardır.

Tüm inşaat sistemleri ile depreme karşı güvenli sağlam ve estetik sanayi inşaatları yapılsa bile, “Doğru mühendislik ile tasarımı yapılmış, kaliteli malzeme kullanılmış ve tekniğine uygun şekilde inşa edilmiş fabrika inşaatı güvenlidir” Beton Prefabrikasyon ile güvenli hız, güvenli kalite ve ekonomiklik, fabrika inşaatı gibi, sanayi yapılarında gerçek farkları oluşturur. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında avantaj ve dezavantajlar içeren sistemlerin çeşitlenmesinde, 1999 yılında yaşanan depremin de önemli bir rolü olmuştur.

Deprem sonrası yeterli mühendislik şartları sağlanmaksızın yapılmış fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi inşaatlarında oluşan hasarlar yatırımcılara farklı sistem arayışlarını gündeme getirmiştir.

AE YAPI Prefabriikasyon, Türk standartla Enstitüsü ile Prefabrik birliğinin ortaklaşa hazırladığı ve yürülüğe soktuğu yalnızca Prefabrik birliği üyelerinin sahip olduğu TSE K-118 “Öndökümlü Betonarme Yapılarda Kalite Yönetiminin Sistemi Belgelendirmesi” ‘ne sahip bir firmadır.

AE YAPI Prefabrikasyon’un Kocaeli – Dilovası’ndaki üretim tesisinde özellikle fabrika yapıları gibi büyük sanayi yapılarının inşaatlarında tercih edilen kolon, kiriş gibi beton prefabrik ürünler üretilmektedir.

Fabrika İnşaatı referanslarımız için tıklayınız.

 

Etiketler